13 dost dobrých tipů jak přežít Silvestra nebo jakýkoliv mejdan

Každý z nás to jistě zažil, žaludek na vodě, hlava jako střep, pocit, že asi brzy umřete a výčitky, jestli to vůbec stálo za to a že už NIKDY nebudu pít ! 
Máme pro Vás pár tipů, jak se dostat zpátky do formy :-)
Na samý začátek je dobré si  říct - co je vlastně hlavními příčinami kocoviny a poopičkového stavu? Jak je všeobecně známo, je to především dehydratace organismu a úbytek vitamínů a minerálů. Primárně sodíku a draslíku.
Někdy vadí už náhlý pokles hladiny alkoholu v krvi.   Ale to se jedná  už o typický absťák,  kdy Vás ráno spraví už jen vyprošťovák v podobě dávky  piva nebo dalšího panáka. 
 
 
Co dělat před tím, než totálně umřete? 
1. Než začnete pít, hlavně se před tím najezte a jezte i během akce. Proč? Zpomalí Vám to vstřebávání alkoholu a ochrání Váš žaludek.
Základem jídla při pití alkoholu je ideální maso. K tomu se doporučují kvalitní zeleninové a ovocné saláty, olivy, kousky sýra,  kousek feferonky, která podporuje trávení. Ideální je pak pečivo. Žádné těžké přílohy typu knedlíku.
Pamatujte, že není od věci, vyprázdnit ještě před spaním lednici, pokud to ještě zvládnete. Jak nám to radila jedna naše paní profesorka. Až příjdete z flámu, snězte vše, co v lednici najdete. Vzdělaná to žena! 
 
2. Pokud můžete, držte se jednoho druhu pití a alkohol nemíchejte.
 
3. Snažte se nepřehánět to příliš s kouřením, protože cigarety zvyžují chuť na alkohol. Ale, který kuřák odolá, že?
 
4. Pijte průběžně větší množství vody. Alkohol způsobuje odvodnění organismu a s tím související ztrátu iontů. Pomohou minerálky a iontové nápoje. Popř. pomohou minerály a vitamíny v tabletách běžně dostupné v lékárně. Doporučujeme určitě i Kulíška Má hroznou chuť, ale fakt zachrání. Kdo to nestihne před „alkoholovou smrtí“, je dobré to udělat hned po probuzení, až budete při smyslech..
 
 
Co pomůže, až se proberete? Tedy počítáme s tím, že se ještě proberete!
5. Bílý jogurt nebo mléko.  Obojí působí na Váš žaludek uklidňujícím způsobem a pomohou zneutralizovat jeho překyselení.
 
6. Šťáva ze dvou citrónů smíchaná s medem či hnědým cukrem Vás postaví na nohy. Alkohol vám totiž zvedl hladinu inzulinu, takže se cítíte slabí a unavení. Aspoň trochu Vám srovná hladinu cukru v krvi a dodá vitamíny, minerály a antioxidanty. Nebo zkuste vmíchat lžičku limetkové šťávy a špetku drceného kmínu do skleničky pomerančového džusu. 
 
7. Polévka – kdy více platí rčení, že je to grunt. Pomůže silný teplý vývar nebo česnečka. Že nemáte sílu nic složitého vařit a dopředu jste s tím nepočítali? Stačí na talíř nasypat majoránku, strouhaný sýr a rozmačkaný česnek, přidat trošku oleje nebo sádla a zalít vařící vodou. 
 
8. Ovocné šťávy – oslavou ve velkém stylu Vám umřelo hodně mozkových buněk, rozhodili jste si  žaludek, naštvali ledviny, ale asi nejvíce teď trpí Vaše játra. Pokud jim věnujete Vaši poopileckou pozornost, rozhodně se Vám to vyplatí. Na očistu působí dobře šťáva  z červené řepy s citrónem nebo mrkvová śťáva s citrónem. Dobře udělají prý i kroupy uvařené v osolené vodě s malým množstvím olivového oleje.
 
9. Silný černý nebo zelený čaj, popřípadě bylinkový – máta, meduňka či kopřiva pomohou v případě menších nevolností.
 
10. Někdy pomůže se držet hesla, podobné se léčí podobným aneb čím ses zkazil, to Tě opět postaví na nohy. V takových případech je ověřená Bloody Mary, jedno pivo, nebo tzv. Ranní smrt – skleničku naplníme méně než z poloviny vermutem, dolijeme stejnou dávkou koňaku a navrch  nalijeme asi tak čtvrtinu peperminky. Nakonec můžeme pokapat nějakým hořkým aromatickým likérem např. Fernet stock.  Každopádně doporučujeme si dávat pozor na tento způsob léčby. Pokud budete opakovat často uvíznete v kolotoči absťák verzus nový alkohol a skončíte v protialkoholní léčebně!
 
11. Pohyb – pokud jste ho schopni, je ideální terapie. Zda půjdete na čerstvý vzduch, či jej budete provozovat v posteli, záleží čistě na Vás a okolnostech :-) Důležité je, aby jste se zapotili. Potem z těla dostanete rychleji toxiny. Platí stále doplňovat vodu. 
 
12. Analgetika – např. Ibuprofen (ibalgin) nebo paralen – přestane Vás po nich bolet hlava a nepodráždí žaludek.  (Acylpyrin dráždí žaludek) Současně je dobré něco sníst. V tom případě radíme již nekombinovat s bodem 10 a dalším alkoholem. 
 
13. Kyblík u postele a chápající partner jsou často nejlepší  pomocníci  v nejtěžších životních chvílich :-)
 

Užijte si svůj mejdan naplno!  

Přejeme Vám, aby Vám i po něm bylo fajn, byli jste fit a nemuseli použít většinu z uvedených rad :-) 

Tak vše nejlepší do roku 2016!!!